Season:
RBL
ABL
2010 YFORCE
2011 YForce
YFORCE 7/8 Boys 2nd half
2012 Y Force
2013-14 4-8th Grade
Test
Kelsi Oltmann
YForce 2014-2015
YFORCE 2015-2016
From
April 2024
S
M
T
W
T
F
S
14
31
1
2
3
4
5
6
15
7
8
9
10
11
12
13
16
14
15
16
17
18
19
20
17
21
22
23
24
25
26
27
18
28
29
30
1
2
3
4
19
5
6
7
8
9
10
11
To
April 2024
S
M
T
W
T
F
S
14
31
1
2
3
4
5
6
15
7
8
9
10
11
12
13
16
14
15
16
17
18
19
20
17
21
22
23
24
25
26
27
18
28
29
30
1
2
3
4
19
5
6
7
8
9
10
11
ALL
Group:
ABL
League:
5th Grade Boys Red
Division:
Default
Division:
Default Division
Team:
Aaron Aasen
Team:
Dale Zimmer
Team:
Dan Goeman
Team:
Grant Alvine
Team:
Gregg Talcott
Team:
Terry Bartlett
Team:
Thad Barnes
Team:
Tim Hein
Team:
Brian Wuestewald
League:
5th Grade Boys White
Team:
Dale Norton
Team:
Dana Brown
Team:
Kevin Klatt
Team:
Paul Kusler
Team:
Steven Vlk
Team:
Todd Lambert
Team:
Travis Nagel
Team:
Terry Kjergaard
Team:
Ed McGill
League:
5th Grade Girls Red
Team:
Kristi Koltz
Team:
Pat Bruhn
Team:
Scott Embry
Team:
Stephan Kulzer
Team:
Steven Landon
Team:
Amy Bonestroo
League:
5th Grade Girls White
Team:
Becky Plucker
Team:
Bob Haub
Team:
Todd Long
Team:
Valerie Ronning
Team:
Rob Schoon
Team:
Carl Teer
League:
6th Grade Boys Royal
Team:
Kurt Skogstad
Team:
Bill Cartwright
Team:
Dan Scholten
Team:
Jack Gaspari
Team:
Jason Harder
Team:
Tim Johnson
Team:
Brad Brown
Team:
Drew Schelhaas
Team:
Lee Svoboda
League:
6th Grade Boys White
Team:
Aaron Smith
Team:
Jim Fjerestad
Team:
Jackie Schlumbohm
Team:
Marlyn Waltner
Team:
Ryan Higgason
Team:
Nelson Volink
Team:
Aaron Miedema
Team:
Blake Bradfield
Team:
Brad Brown
Team:
Brad Brown
League:
6th Grade Girls Royal
Team:
Bill Townsend
Team:
Brad Thorson
Team:
Duane Ricke
Team:
Jamie Granum
Team:
Scott Johnson
Team:
Laura Goodhope
League:
6th Grade Girls White
Team:
Becky Smith
Team:
Darren Stotesbery
Team:
Greg Henderson
Team:
Lori Morris
Team:
Sue Sommervold
League:
7th Grade Boys Navy
Team:
John Heisler
Team:
James Scott
Team:
Julie Greenfield
Team:
Lloyd Uthe
Team:
Scott Hannemann
Team:
Tim Byrd
Team:
Todd Lindsay
Team:
Tracy Langer
League:
7th Grade Boys White
Team:
Bryan Hedman
Team:
Carl Treiber
Team:
Craig Matson
Team:
Don Deetz
Team:
Johnny Bentley
Team:
Mark Hecht
Team:
Mary Dally
League:
7th Grade Girls
Team:
Aaron Aasen
Team:
Bob Zitterich
Team:
Jon Harris
Team:
Lonnie Nichols
Team:
Steve Beacom
Team:
Rob Christensen
Team:
Justin Olson
Team:
Tony Vacanti
Team:
Todd Lamberty
League:
8th Grade Boys Black
Team:
Steven Phillips
Team:
Jeff Schievelbein
Team:
Myron Linneman
Team:
Russ Baumgart
Team:
Don Olinger
League:
8th Grade Boys White
Team:
Carl Teer
Team:
Brian Wienk
Team:
Eric Wagner
Team:
Russ Kost
Team:
Leon Swier
League:
8th Grade Girls
Team:
Bill Cartwright
Group:
RBL
League:
4th Boys RBL
Team:
Danielle-Tadd Black
Team:
Chris Croghan
Team:
Clint Evers
Team:
Brad Farniok
Team:
Monte-Shelley Fernandez
Team:
Todd Fosheim
Team:
Mike Grevlos
Team:
Mike Grinde
Team:
Kurt Loudenback
Team:
Jon Markstrom
Team:
Kirk Marnin
Team:
Jeff Merrill
Team:
Damien Morben
Team:
Gene Nelson
Team:
Tom Schnetter
Team:
Allen Selzler
Team:
Chris Slaba
Team:
Mark Stengel
Team:
Sam Trebilcock
League:
4th Girls RBL
Team:
Troy Aarbo
Team:
Michael Kilawee
Team:
Jennifer Bray
Team:
Greg Breukelman
Team:
Neil Graff
Team:
Scott Hess
Team:
Steve Kennedy
Team:
Shane Murphy
Team:
Kristine Scott
Team:
Craig Smith
Team:
Monica_Brent Strasser
Team:
Shawn Swanson
Team:
Steven Van Wyhe
League:
5th - 6th Girls RBL
Team:
Henry Dean
Team:
Tom Donohue
Team:
Paula Ludbeck
Team:
Scott Lund
Team:
Julie Byllesby
Team:
Jeff Ellefson
Team:
Mitch Hertz
Team:
Tom Nieman
Team:
Ashleigh Walton
League:
5th Boys RBL
Team:
John Billion
Team:
Dodd DeBoer
Team:
Larry Fuglestad
Team:
Todd Ibis
Team:
Jon Harris
Team:
Jay Mueller
Team:
Mike Reuter
Team:
Don Rose
League:
6th Boys RBL
Team:
Dennis Feterl
Team:
Kevin Goehring
Team:
Jim Jackson
Team:
Jeff Merrill
Team:
Matt Merritt
Team:
Scott Randall
Team:
Kevin Versteeg
Team:
Ivan Voss
Team:
Travis White Bear Claws
Team:
Todd Woods
Team:
Jeremy Peterson
League:
7th - 8th Boys RBL
Team:
Chad Wood
Team:
Chris Slaba
Team:
Maurice Thompson
Team:
Rick Aaker
Team:
Paula Atwood
Team:
Julian Beaudion
Team:
Jeff Marso
Team:
Mike Roemen
Team:
Paul Ronken
Team:
Mark Smith
Team:
Duane Versteegh
League:
7th - 8th Girls RBL
Team:
Tim Monson
Team:
Kristie Randall
Team:
Miles Brandt
Team:
Mick Hurley
Team:
Don Knowler
Team:
Becky Krueger
ALL
Group:
East
Venue:
Our Saviors Lutheran
Venue:
Patrick Henry #1
Venue:
Whittier Main
Group:
West
Venue:
Central Baptist 1
Venue:
Central Baptist 2
Venue:
Family Wellness Wood
Venue:
Memorial Middle School #1
Venue:
Brandon Intermediate #1
Venue:
Brandon Intermediate #2
Venue:
Downtown YMCA
Venue:
Edison Middle School
Venue:
McGovern Middle School #1
Venue:
Robert Bennis
Venue:
Skyforce (Pentagon #4)
Venue:
Skyforce (Pentagon #5)
Show Referees
Show Practices
Color Code Leagues